סופרויז'ן

ICF מעודדת את חבריה ללמידה והתפתחות מקצועית מתמדת באמצעות שימוש בשתי נקודות מבט חיצוניות:

מנטורינג
סופרויז'ן
תהליך מנטורינג למאמנים מיועד להעצים את היכולות האימוניות של איש המקצוע בהלימה עם מיומנויות הליבה שניסח ICF . התהליך מורכב משילוב של אימון ומתן משוב על פגישת אימון נצפית או מוקלטת, תוך הקפדה על שיתוף פעולה, הערכה הדדית ודיאלוג.

כל דרגה מקצועית מביאה איתה פרשנות עמוקה יותר של מיומנויות הליבה. תהליך מנטורינג מסייע למאמן, באמצעות לווי מקצועי, להבין איך הוא יכול לשכלל את כישוריו ולהביא לביטוי מלא את דרגתו המקצועית. תהליך מנטורינג מתקיים בטווח של מינימום של שלושה חודשים, במחזוריות שתאפשר הקשבה ומשוב של המנטור על תהליכי האימון של המאמן בצד יישום ותרגול של הדברים בעבודה השוטפת של המאמן.
הגדרה סופרויז'ן באימון היא שותפות בין מאמן למדריך שנבנית לצורך למידה. היא מיועדת לפיתוח מתמיד של יכולותיו האישיות של המאמן באמצעות דיאלוג רפלקטיבי, הרחבת נקודות המבט ובחינה של נקודות לשיפור ולשימור. התהליך, באמצעות בניית מרחב בטוח ותרומה הדדית, מכוון לשרת את המאמן ואת לקוחותיו.

ICF רואה בסופרויז'ן חלק משמעותי בתהליך ההתפתחות והלמידה שנדרש לקיים כל מאמן על מנת לשמור על יכולתו ולטפח את היותו מקצוען. בכדי לעודד מאמנים להכניס סופרויז'ן כחלק מהשגרה המקצועית שלהם, מכיר ICF ב-10 שעות סופרויז'ן (כאלה שהועברו או נחוו) כנקודות CCE המוכרות לשם חידוש הסמכה. בשנים האחרונות מתפרסם מספר הולך וגדל של ספרים ומאמרים אקדמיים על תחום הסופרויז'ן. ICF תרמה לגוף הידע הזה מחקר שהתפרסם ב 2017 ב- International Coaching Psychology Review, (Volume 12, No. 1, March 2017) אשר זיהה את היתרונות של תהליך סופרויז'ן למאמנים בינם: מודעות עצמית גבוהה יותר, עליה בתחושת הביטחון העצמי, הגברה של היכולת לשמור על אובייקטיביות, חושת שייכות טוב יותר, ירידה בתחושת בדידות (מקצועית) ועלייה בתחושת מסוגלות.

סופרויז'ן יאפשר לכם:
חקירה של הצלחות וכישלונות.​
רפלקציה על התהליכים שאתם עוברים כמאמנים.​
בחינה של ההסכם האימוני ומערכות היחסים שאתם בונים עם המתאמנים שלכם
חשיפה של נקודות עיוורון
בדיקה של תהליכים מנקודת מבט של אתיקה
פיתוח דילמות ומידת ההתאמה שלכם למתאמן או נושא ספציפיים
ניסוח של אזורי צמיחה והתפתחות כאנשי מקצוע.

סופרויז'ן שונה מאימון ודורש ידע והכשרה מיוחדים ולכן יש לבחור לתהליך איש מקצוע שעבר הכשרה מתאימה.

סופרוויזר או מנטור