שאלות ותשובות

כל מי שלמד לפחות 60 שעות אימון בביה"ס לאימון ושילם את דמי החבר השנתיים לICF  העולמי הופך לחבר בארגון.
חבר יכול להשתמש במשאבים הרבים שהארגון מעמיד לרשותו ובלוגו ICF בפרסומים שלו.
.

חברות ב ICF היא הבחירה של מאמן להפוך להיות חלק מקהילה בינלאומית מובילה של מאמנים והסכמה להפוך את מיומנויות הליבה והקוד האתי שלה לתשתית המקצועית שלו.
הכרה היא עדות לרמת המקצוענות של מאמן. היא מתבססת את היקף ההכשרה שלו, על שעות הניסיון שלו ועל הערכה של בוחנים בלתי תלויים של כישוריו. ישנן 3 דרגות של מקצועיות ACC ((Associate certified coach, PCC ((Professional certified coach ו- MCC ((Master certified coach.
חברות והכרה אינן תלויות זו בזו.

כל מי שלמד לפחות 60 שעות אימון יכול להיות חבר בארגון וליהנות מכל ההטבות של חבר. מי שמעוניין
לקבל הכרה של ICF ולא למד בתוכנית מוכרת יכול לנצל את מסלול Portfolio שיאפשר לו, אחרי שיעמוד בדרישות, לקבל דרגה מקצועית של ICF.

החברות ב ICF מאפשרת למאמנים ליהנות מ: בידול מקצועי ומיתוג ייחודי, מיכולת לייצר נטוורקינג בינלאומי ולקחת חלק מאירועים בינלאומיים בתחום האימון,
חשיפה למחקרים ולמאמרים עדכניים שיוזם הארגון, מלמידה מתמדת ומתחדשת של מיומנויות האימון, משותפות ב"קבוצות עניין" בינלאומיות בתחום ההתמחות,
יכולת להשתלב בתפקידי מפתח בעולם האימון העולמי ועוד. 


החברות בסניף הישראלי מותנית בחברות ב ICF. כל מי שבוחר להיות חבר ב ICF העולמי רשאי לבחור לאיזה סניף הוא רוצה להשתייך.
בניגוד לסניפים אחרים בעולם, הסניף הישראלי אינו גובה דמי חבר מקומיים, כך שעבור מי שבוחר בכך, חברות בינלאומית כוללת בפועל גם חברות בסניף המקומי.

בצד ההטבות שניתנות לחברי ICF, החברות בסניף הישראלי מאפשרת למאמנים ליהנות מ: שני וובינר מקצועיים בכל חודש, ממפגשים פיסיים שמאפשרים גם למידה וגם נטוורקינג עם חברי הקהילה, הופעה באינדקס המאמנים, מהשתתפות באירוע "אימון הדדי" שנתי ומהזדמנויות לפיתוח קשרים בארץ ובעולם ועוד.

בוודאי, הבחירה לשייך את עצמך לסניף לא מוכתבת ע"י מקום המגורים. ישנם בסניף חברים מאירופה, ארה"ב והמזרח שבחרו להיות חלק מהסניף על מנת לשמר את הקשרים שלהם עם הקהילה כאן, ליהנות מתכנים בעברית ומקשרי עבודה. חלק גדול מהאירועים נעשים און-ליין וחלקם הגדול נמצא פתוח לחברים לצפייה באתר, מה שמקל על על הבדלי שעות אפשריים.

כן. כל אחד שמשתתף באירוע למידה בזמן אמת זכאי לקבל נקודות זכות בהתאם למה שנקבע מראש ע"י ICF. אורחים יכולים להשתתף בתשלום באירועים של הסניף הישראלי ולקבל נקודות ומאמנים ישראלים יכולים להשתתף באירועים בסניפים אחרים ולצבור את הנקודות להם הן זקוקים שם חידוש דרגה.

CCEU ( (Continuing Coach Education Unitsהן נקודות שניתנות על כל שעת למידה שמאמן משתתף בה. כל מאמן נדרש להיקף של כ- 40 שעות למידה במהלך 3 שנים בין חידוש דרגה למשנהו.

בשמחה. רוב הפעילויות שאנחנו מארגנים בסניף הישראלי פתוחות לאורחים בתשלום. קיימת דרך נוספת והיא חברות שנה"ב אשר אפשרית לסטודנטים ולמי שלא היה חבר בסניף בשלוש  השנים האחרונות.

לא. אבל…
על מנת לאפשר למאמנים שטרם חוו את ICF ייסדנו את חברות שנה"ב (שנת התנסות בסניף). זכות זו מוקנית לסטודנטים לאורך כל זמן לימודיהם עד סיום ההסמכה או למאמנים שלא היו חברים ב ICF בשלוש השנים האחרונות. חברות שנה"ב איננה חברות ב ,ICF היא מוגבלת לשנה והיא הדרך שלנו להזמין אתכם לבחור להצטרף לארגון כחברים מלאים.

בטח. לדעתנו, סטודנטים שמסיימים את לימודיהם זקוקים למסגרת עוטפת שתסייע להם לצלוח את היציאה מהחממה של ביה"ס לעולם המקצועי. ב ICF אנחנו רואים בכך שליחות. לכן יצרנו את האפשרות המוזלת של חברות שנה"ב שמאפשרת לסטודנטים להמשיך ללמוד ובצד האפשרות להכיר מקרוב את הקהילה המקצועית כבר בצעדים הראשונים שלהם כאנשי מקצוע.

ICF ולשכת המאמנים הינם שני ארגונים שונים. חלק מהמאמנים בארץ חברים בשניהם וחלק בוחרים למי מתאים להם יותר להשתייך.
לשכת המאמנים היא ארגון לוקאלי, ישראלי, ICF פועל גם בארץ וגם בחו"ל ומקנה הכרה בסטנדרט בינלאומי גבוה שמקובל בכל מקום בעולם.